Duyuru & Haber

Geri

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi Açıldı

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi Açıldı

T.C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği ortak finansmanıyla inşa edilen Osmaniye İş Geliştirme Merkezi'nin (İŞGEM) açılışı 11 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) düzenlenen açılış törenine Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Mali Programları Dairesi Başkanı Ahmet Alperen Sağkaya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Füsun Çiçekoğlu, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Mustafa Aslan, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile sanayiciler katıldı.

Vali Ömer Faruk Coşkun, birçok dünya ülkesinde başarı ile uygulanmakta olan ve ülkemizde yeni oluşan İŞGEM'lerin, özellikle bölgede yaşanan işsizlik ve ekonomik sıkıntıların aşılmasında ve sanayinin gelişmesinde olumlu etkiler sağlayacağına inandığını söyledi. Vali Coşkun, konuşmasının devamında şöyle dedi: "Özellikle Türkiye'mizde daha çok da Anadolu'muzda maalesef bizim için en büyük handikap tecrübe kazanmak, yaptığımız işi pazarlamak ve finansa ulaşmakta. Yeni kurulan iş yerlerinin önemli bir kısmı belli bir aşamaya, belli bir noktaya gelmeden yok olup gidiyor. Bugün bu İŞGEM'le birçok riski almadan tecrübe kazanabileceğimiz, iş yapabileceğimiz bir imkana kavuşuyoruz.

Avrupa Birliği Mali Programları Dairesi Başkanı Ahmet Alperen Sağkaya ise yaptığı konuşmasında İŞGEM'lerin bölge ekonomileri için önemine değindi ve şunları söyledi: ‘'Bakanlık olarak, Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında İş Geliştirme Merkezi Modelini 10 ilimizde uygulayarak 10 İŞGEM projesi hayata geçirdik. Bu projeler için yaklaşık 65 milyon Avroluk kaynak (yaklaşık 450 milyar lira) ayırdık. Tokat, Malatya, Kastamonu, Bingöl, Sivas, Gümüşhane İŞGEM'lerimizi ve Van ile Elazığ İŞGEM'in yeni işliklerini halihazırda faal hale getirdik. Bugün ise Osmaniye İŞGEM'imizin açılışındayız ve Ekim ayında da inşallah Sorgun İŞGEM'imizi açıyoruz. Programımız kapsamında kurulan ve genişletilen tüm İŞGEM'lerin faal hale geldiğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.''

Konuşmaların ve Osmaniye İŞGEM tanıtım filmi gösteriminin ardından, İŞGEM girişimcilerinden Atilla Topal da kürsüye gelerek, kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti. Daha sonra Vali Ömer Faruk Coşkun başta olmak üzere, Projenin uygulama sürecinde emeği geçen kişilere, paydaş kurum temsilcilerine, Osmaniye İŞGEM' de yer alan girişimcilere plaket takdim edildi.

Etkinlik, Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları tarafından Osmaniye İŞGEM'in kurdele kesilerek açılması ve idari bina ve işliklerin gezilmesi ile son buldu.


Galeri

Foto Galeri 

Yayınlar

Foto Galeri

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
             
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31